Xiaomi E-kitap Okuyucusunu Tanıttı

Admin İnceleme

Xiaomi MiReader

Son yılların en başarılı teknoloji firmalarından birisi olan ve Türkiye'de de başta telefonları olmak üzere pek çok ürünüyle ciddi bir kitleye sahip olan Xiaomi dün ilk e-kitap okuyucusunu tanıttı. 

Xiaomi Mi Reader E-kitap Okuyucunun Özellikleri

6 inçlik e-mürekkep ekrana sahip Xiaomi MiReader 212 ppi piksel yoğunluğu ile Amazon Kindle dan daha iyi bir ekranla çıkıyor. 24 farklı ayara sahip arka aydınlatması ise aydınlık veya karanlık her türlü ortamda sorunsuzca e-kitap okumanızı sağlıyor. Ayrıca parlamayı engelleyici bir tasarımı olduğunu belirtmekte de fayda var.

178 gramlık Xiaomi Mi Reader tek elle kolayca kullanılabilen bir e-kitap okuyucu. Allwinner B300 quad-core işlemci, 1 GB RAM ve 16 GB'lık bir hafızaya sahip. 16 GB hafıza 5000 e-kitabı sorunsuzca depolayabilir. Bu özellik hem Amazon Kindle hem de Paperwhite 4 baz modelin çok çok üzerinde.

Xiaomi Mi E-Kitap Okuyucu Pil Ömrü

1800 mAh bataryası ve type-C şarjı ile Xiaomi Mi Reader tek seferlik şarjla sizi haftalarca görürebilir. 

Xiaomi Mi Reader Hangi E-kitap Formatlarını Destekliyor?

Amazon'un Kindle e-kitap kütüphanesi Kindle e-kitap okuyucuların tercih edilmesindeki en büyük gerekçelerden. Peki Xiaomi MiReader bu konuda nasıl bir durumda? 

Yapılan açıklamaya göre, Mi Reader .txt, .epub. ve Office dokümanları olmak üzere pek çok formatı destekliyor. Çin'de Baidu cloud'u desteklediği bilinen Mi Reader'ın diğer bulut platformlarını destekleyip desteklemeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Diğer taraftan e-kitapları kendiniz internetten indirerek de yükleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi Reader Fiyatı

Yapılan açıklamada Xiaomi Mi Reader fiyatı 82$ olarak belirtildi. Sahip olduğu özellikler göz önünde bulundurulduğunda bu fiyatın oldukça iyi olduğu göze çarpıyor. Uygun fiyat politikası ile bilinen Xiaomi'nin satışları muhtemelen yüksek olacaktır. Bakalım Türkiye'de hangi fiyatla satılacak? 

Bilgiler geldikçe yazımızı sizin için güncelleyeceğiz.