Yeni 7″ Onyx Boox Page e-Okuyucu Çıktı

Admin Onyx

26 Haziran 2023 tarihinde Onyx, 7 inçlik E Ink Carta 1200 ekran ve sayfa değiştirme tuşlarına sahip yeni bir e-kitap okuyucu olan Boox Page'in resmi olarak çıkışını duyurdu. Ürün detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

Piyasaya yeni çıkacak olan Boox Page, esasında Onyx'in geçen yıl sonlarında çıkardığı Leaf2'nin biraz daha pahalı bir versiyonu. Boyutlar falan aynı.

İki cihaz arasındaki temel fark, Boox Page'in dört çekirdekli işlemci (CPU) yerine sekiz çekirdekli bir CPU'ya ve 2GB RAM yerine 3GB RAM'a sahip olması ve 2300mAh'lık bataryasının %15 daha Leaf2'nin bataryasından büyük olması . Bunun dışında, Page'in biraz daha büyük batarya nedeniyle 10 gram daha ağır olması dışında iki cihaz neredeyse aynı görünüyorlar.

Boox Page, Android 11 çalıştırıyor, bu da kendi uygulamalarınızı yüklemenize imkan veriyor. 32GB dahili depolama alanı yetmezse microSD ile hafızayı artırabilirsiniz.

Benim için şu aşamada ekitap okuyucularda olmazsa olmaz bir özellik olan ayarlanabilir renk sıcaklığına sahip bir ön ışığı var. Eğer ekitap okuyucunuzu not almak ya da çizim yapmak için kullanacaksanız Onyx Page yerine başka bir modele bakmanız daha doğru olacaktır. Çünkü bu ekitpa okuyucda Wacom dokunmatik ekranı yok.

Onyx Page'in diğer özelliklerine USB-C portu, yerleşik bir hoparlör ve mikrofon ile WiFi ve Bluetooth bağlantı desteğini ekleyebiliriz. 

Boox Page, $249'a satılıyor, bu da Leaf2'den $50 daha pahalı. İki cihaz arasında $50'lık bir performans farkı olup olmadığı konusunda çok da emin değilim.

Onyx'in ekitap okuyucularını ülkemizdeki eticaret sitelerinde veya resmi sitesinde bulabilirsiniz.