Kindle vs Kobo - Hangisi Daha İyi?

Admin

Kindle Veya Kobo- Hangi Marka Daha İyi E-Okuyucuya Sahip?

Tableti duymuşsunuzdur. Medya tüketmenize, oyun oynamanıza, arkadaşlarınızla konuşmanıza ve daha pek çok şeye izin veren sihirli bir cihaz. Tabletlerin yine de büyük bir dezavantajı var. Pil ömrü.

Bir tablet, elektrik prizi olmadan bir haftalık bir geziye çıkabileceğiniz bir şey değildir. Tabletler, saatlerce okumak, okumak için kullanmayı düşünüyorsanız, gözler için de çok kolay değil. Bu sorunu çözmek için adım atmak mütevazi e-okuyucudur.

E-okuyucular bir süredir popüler. Uzun pil ömrü (haftalar), hafif ve kompakt form faktörleri, binlerce hatta on binlerce kitap tutabilme ve hatta suya dayanıklılık gibi birçok avantajla.

Gittikleri her yere tüm kitaplığını yanlarında taşıyabilmeleri nedeniyle hevesli kitap okuyucuları için hayranların favorisi haline geldiler. Ayrıca göze hoş gelirler ve belirli bir kullanım için tasarlandıkları için ortalama tabletten çok daha ucuzdurlar.

Başlangıçta, e-okuyucular hantaldı, düşük yenileme hızlarına ve hantal dokunmatik ekranlara sahipti. Ancak son birkaç yılda, Amazon gibi şirketlerin kendilerini e-okuyucu deneyimini mükemmelleştirmeye adadıkları kadar popülerlik kazandılar.

Şimdi her zamankinden daha küçük ve daha hafif, kitaplar söz konusu olduğunda nispeten büyük depolama kapasiteleriyle, e-okuyucular okuyucular için her zamankinden daha uygun.

Mevcut tüm cihazlarla, bu soruyu soruyor. Hangi e-okuyucu en iyisidir? Kaliteli e-okuyucular sunan Kobo ve Amazon gibi şirketlerle, sizin için mükemmel e-okuyucuyu seçmek karmaşık olabilir. Neyse ki, ihtiyaçlarınıza kesinlikle uygun olan favori e-okuyucularımızın bir listesini derledik.

Amazon E-Okuyucular

Başlangıçta çevrimiçi bir kitap satıcısı olan Amazon,  temelde e-okuyucularla eş anlamlıdır. Kindle serisi on yılı aşkın bir süredir piyasada ve okuyucular arasında ikonik hale geldi, bu nedenle ürünlerini kullanıcı geri bildirimlerinin yardımıyla mükemmelleştirmek için çok zamanları oldu.


Kindle ayrıca masaya benzersiz bir şey getiriyor. Kindle kitapçısı ve daha yakın zamanda Audible kitapçısı, Kindle e-okuyucularına en geniş e-kitap ve sesli kitap seçkisini getiriyor.


Zamanla Amazon, çeşitli fiyat noktalarını ve kullanımları kapsayan birkaç farklı e-okuyucu ile çıktı. Mevcut seçimleri, dört farklı cihazı ve 100 doların altındaki maliyetleri 200 doların üzerine çıkarıyor.

 

Kobo

Rakuten'in sahibi olduğu Kobo,  rahat okuma deneyimi ve pil ömrü için Amazon ile rekabet eden bir e-mürekkep e-okuyucu serisidir. Amazon'a benzer şekilde, e-kitaplarınızı cihazlar arasında senkronize eden kendi mağaza ve bulut okuma deneyimine sahiptirler.

Kobo'nun Kindle'da olmayan bir özelliği vardır ve bu, yaygın açık kaynak kitap dosyası olan epub dosyalarını yerel olarak okuma yeteneğidir. Bu, Kobo cihazlarıyla kendi kitaplarınızı yükleyebileceğiniz ve çevrimiçi bir kitapçıya bağlı olmadığınız anlamına gelir. Kobo geniş bir e-okuyucu yelpazesi üretse de, hepsi inanılmaz derecede benzerdir, bu yüzden onu en iyi üç okuyucu olarak düşündüğümüz şekilde daralttık.