2020 Yılında En İyi Kindle Ekitap Okuyucu Hangisi?

Admin Kindle

E-kitap severler için en iyi Amazon Kindle modelleri

4 kindle modeli

2019 yılında Amazon iki yeni Kindle e-kitap okuyucusunu piyasaya sürdü. Eski modellerde olduğu gibi bunlar da uzun pil ömürleri ve binlerce kitaplık depolama alanları ile kitap okumayı sevenler için oldukça iyi seçenekler. Peki hangi kindle modeli daha iyi? En iyi Kindle modeli hangisi?

Bu soruların cevabını vermenizi kolaylaştırabilmek için küçük bir inceleme yaptık. Hangi kindle e-kitap okuyucunun en iyisi olduğunu söyleyemeyiz ama sizlere aralarındaki benzerlik ve farklılıkları göstererek karar vermenizi kolaylaştırabiliriz.

Amazon Kindle (2019)

Bütçenizie uygun iyi bir e-kitap okuyucu arıyorsanız Amazon Kindle sizin için en iyisi .6 inçlik 167 ppi e-mürekkep ekranı artık dokunmatik ve 2019 yılındaki versiyonu ekran aydınlatıcı özelliği kazandı. 

4 gb’lık hafızası e-kitaplar için oldukça yeterli, ama sesli kitaplar için hafıza sorunu yaşayabilirsiniz. Muhtemelen 10-15 civarında sesli kitap alacaktır. Bir aydan daha uzun süre giden batarya ise eski modellerle neredeyse aynı gibi.

Amazon Kindle Paperwhite 4 

Amazon’un en popüler e-kitap okuyucularından olan Paperwhite 4. Versiyonu ile en iyi Kindle modelleri arasındaki üst sıralarda olmaya devam ediyor. Paperwhite temel versiyona göre çok daha iyi bir ekrana sahip. Dokumantik 300ppi ekran aynı zamanda arka aydınlatmaya da sahip. Amazon Paperwhite 4’ün en önemli özelliklerinden biri ise su geçirmez olması. Plajda veya havuz kenarında kitaplarınızı rahatça okuyabilirsiniz. Batarya ömrü 3 ile 6 hafta olan Amazon Kindle Paperwhite 4 sesli kitap okuyucuları için de güzel bir seçenek. 8 gb’lık başlangıç modeli yetmiyorsa, 32 gb’a kadar çıkabilirsiniz.

Amazon Kindle Oasis

Diğer iki modele göre daha pahalı olsa da Kindle Oasis kesinlikle müthiş bir e-kitap okuyucu. Eski versiyonuna göre iki kat daha iyi bir aydınlatmaya sahip olan Oasis neredeyse basılı kitap okuma izlenimi veriyor. 

7 inçlik dokunmatik ekranı, alüminyum tasarımı ve fiziksel butonları ile Kindle Oasis’i elinize aldığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Boyutu cepte taşımaya müsait olmayabilir ama Paperwhite almak yerine iyi bir indirim kovalayıp Kindle Oasis alabilirsiniz.

Eski Kindle Modelleri

Amazon neredeyse her yıl Kindle serisinde bazı değişiklikler yapıyor. Yeni ve ilgi çekici özelliklerle dolu modeller piyasaya çıkarken eskileri unutulabiliryor. Amazon Kindle (2017), Paperwhite 3 ve Kindle Oasis, Kindle Voyage’da oldukça iyi e-kitap okuyucular. Hatta ikinci el alıp hafızasını temizledikten sonra kullanmayı da düşünebilirsiniz. 

Umarız en iyi kindle modelleri ile ilgili bu kısa incelememiz size yardımcı olmuştur. İsterseniz 2020'nin en iyi e-kitap okuyucuları yazımıza göz atarak, diğer seçenekleri de görebilirsiniz. 

İyi okumalar