Amazon Kindle Scribe Ekitap Okuyucu

Admin Amazon Kindle

Amazon'un e-okuyucular ailesine yeni bir üye ekledi: Kindle Scribe. Amazon'un şu andaki en premium ekitap okuyucu olarak sayabileceğimiz Kindle Scribe, e-okuyucu cihazı olmaya ilave olarak aynı zamanda üstün bir not alma özelliği sunuyor.

Ancak, fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda, Kindle Scribe'ın kusursuz olması ve yazma işlevinin olmazsa olmaz bir şey olması gerekiyor ki bu durum herkes için geçerli değil (en azında bana göre). Bu, belirli bir kitle için ideal bir e-okuyucu olabilir, ancak çoğu insan muhtemelen Amazon'un diğer daha ucuz ancak yine de etkileyici Kindle'larından biriyle daha iyi sonuç alır​.

Bu incelemeyi biraz kısa tuttum, umarım sorun olmaz.

Ekran

Kaynak: Tom's Guide

Amazon Kindle Scribe'ın ekranı 10.2 inç'lik ve 300ppi çözünürlüğe sahip. Paperwhite'a kıyasla daya geniş bir ekrana sahip olması tabii ki not almayı ve okumayı da daha kolay hale getiriyor.

Metinler net, keskin ve okuması oldukça rahat ve ekran ışığı eşit olarak dağıtılmıştır. Sağda solda ledleri göremiyorsunuz. Ekran 24 farklı parlaklık seviyesi ve ayarlanabilir sıcak ışık özelliğine sahip. Sıcak ışık özelliği saman rengi bir kitap okuma deneyimi sunuyor.

Metin boyutu, yaklaşık bir düzine farklı boyut seçeneği ile ayarlanabilir.

Pil Ömrü

Gerek Amazon, gerekse diğer markaların ekitap okuyucualrında benim için en önemli özellik batarya ömrü. Amazon Kindle Scribe'ın pil ömrü iddia edildiği gibi 12 haftaya kadar sürerken, bu kullanıma ve ayarlara bağlı olarak tabii ki değişiklik gösterebilir. Özellikle, Wi-Fi sürekli açık ve senkronizasyon yapıyorsa pil ömrünü azaltabilir​. Ekran parlaklığı da pil ömrünü etkiliyor.

Donanım

Kindle Scribe, 9.0 x 7.7 x 0.22 inç ölçülerinde ve 15.3 ons ağırlığında olup, şu anda mevcut en büyük Kindle'dir. Bu ağırlığına rağmen, Scribe hiç de hantal hissettirmiyor. USB Type-C portu ve Power düğmesi, en geniş çerçevenin yanında yer alır. Tüm bu özellikler, cihazın kullanım kolaylığını artırıyor​. 

Genel olarak cihaz iyi hissettiriyor ve kaliteli bir his veriyor.

Yazılım

Kindle Scribe, okuma deneyimine ek olarak not alma özelliği sunuyor. Ancak bu işlevsellik, genellikle kitap içi notları idare etme konusunda biraz zorluk çıkarıyor ve Premium Pen her zaman ekran üzerinde pürüzsüz hissetmiyor​.

Sonuç

Kindle Scribe, mükemmel bir okuma deneyimi sunuyor ve geniş, yüksek çözünürlüklü ekranıyla göze çarpıyor. Ancak, diğer Kindle modellerine veya benzer fiyatlı, daha özellikli tabletlerle karşılaştırıldığında, fiyatını haklı çıkarmak zor. Dolayısıyla, Kindle Scribe'ın maliyetinin ne olduğunu dikkatlice değerlendirmenizi ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenizi öneririz. Bu, Kindle Paperwhite veya Oasis gibi diğer modeller olabilir​