Good Ereader

Amazon Kindle Paperwhite 5 ve Paperwhite 5 Signature Edition Bilgileri Sızdırıldı

Admin Amazon Kindle
Amazon, önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir Kindle Paperwhite çıkaracağı zaten biliniyordu. Hatta çıkacak Kindle Paperwhite'ın yeni bir ekrana sahip olacağı da konuşuluyordu. Good Ereader sitesinde yer alan habere göre Amazon Canada sitesinde Paperwhite 5'in özelliklerinin yer aldığı bildirildi.
 
Yeni Kindle Paperwhite 5 ekitap okuyucu 6.8 inç ekrana sahip olacak ve iki çeşidi olacak, Kindle Paperwhite 5 8GB depolama alanına sahip olacakken Kindle Paperwhite Signature Edition 32GB depolama alanı ile gelecek.
 
Yeni Kindle Paperwhite 5 ve Paperwhite 5 Signature Edition'ın her ikisi de 300 PPI ile 6.8 inç ekrana sahip olacak ve ekran çerçeve ile aynı hizada olacak. 17 beyaz ve kehribar rengi LED ışığına sahip olacaklar, böylece tipik önden aydınlatmalı ekranı kullanabileceksiniz ve ayrıca Kindle Oasis 3'ün kullandığı renk sıcaklığı sistemine sahip olacaksınız. Bu aydınlatma sistemi çok büyük bir yükseltme, Paperwhite 4 sadece 5 LED ışığına sahipti. Signature Edition, otomatik ayarlanan ışık sensörlerine sahip olacak, böylece ortam aydınlatmasına bağlı olarak ekranın parlaklığını otomatik olarak değiştirecekler. Ayrıca kablosuz şarj özelliğine sahip olacak ve Amazon yeni bir kit satacak. Amazon kütüphanesinden sesli kitap ve e-kitap satın almak için WIFI'a bağlanabileceksiniz. Mobil bağlantı ile bilgi henüz yok.
 
Kindle Paperwhite 5, 8GB modeli için 149 Kanada Doları ve Kindle Signature sürümü için 209.99 Kanada Doları fiyat görünüyor. Cihazlar birkaç gün içinde piyasaya girdiğinde fiyatlar muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri'nde daha düşük olacaktır. Ülkemizdeki fiyatları ise şimdilik bilinmiyor.