amazon kindle paperwhite 4 özellikleri

Amazon Kindle Paperwhite 4 İncelemesi [Ağustos 2021], Özellikleri ve Fiyatı

Admin Amazon Kindle

Kindle Paperwhite 4 E-Kitap Okuyucusu

Yaşam alanlarımızın her geçen gün küçüldüğü zamanımızda, minimalizmin etkisini teknolojik araçlarda da görmeyi sürdürüyoruz. Metrekareleri küçülen evlerimize birer kütüphane koyamasak da, yeni nesil e-kitap okuyucu Amazon Kindle Paperwhite 4 ile çantamızda bir kütüphane taşıyoruz! 

ARTILARIEKSİLER
Uygun FiyatPlastik Tasarım
Keskin EkranAdaptif Ekran Aydınlatma Yok
Gelişmiş Performans 
Geniş Depolama Alanı 
Uzun Pil Ömrü 


Amazon Kindle Paperwhite 4’ün Özellikleri Nelerdir?

Rakiplerinden pek çok özelliği ile bir adım öne çıkan bu cihaz, elektronik mürekkep teknolojisini kullaranak, gerçek kitaba en yakın hissi verip, nostaljik okuyucuları da müşteri kitlesine katmayı başarıyor. 6 inçlik 300 dpi çözünürlüğünde ekranı ile okumayı yeni bir deneyim haline getiren Kindle Paperwhite 4, diğer Amazon E-Kitap okuyucular gibi neredeyse 6 haftaya kadar varan pil ömrü ile uzun okumaları garanti altına alıyor. 

Önceki sürümlerinde henüz bulunmayan yazı fontu seçme özelliği ile de cihaz, kişisel dokunuşlara izin veriyor. 2 metre derinliğe kadar, maksimum 60 dakika su geçirmezlik özelliği ise onu, tatil bavullarına atılacak ilk şey yapıyor. Kitapseverler için, en önemli özelliklerden beri, istedikleri her yerde ve her koşulda okuyabilmektir. Cihaz bu özellikleri ile ister yağmurda otobüs beklerken, ister plajda güneşlenirken okuyucuların en iyi dostu olacağa benziyor. Ancak su geçirmezlik garantisinin deniz suyu için geçerli olmadığını hatırlatmakta da fayda var. 

Kindle Paperwhite 4 Sesli Kitapları Destekliyor Mu?

Cevap, Evet!

Bluetooth destekleyen cihaz, bu sayede sesli kitap dinleme imkanı da sunuyor. İstediğiniz Bluetooth hoperlörle ya da kulaklıkla eşleşme sağlayan cihaz sayesinde, herhangi bir işinizi yaparken kitabınızı dinleyebiliyorsunuz. Bir önce piyasaya sürülen Kindle modelinden çok daha fazla ekran aydınlatmasına sahip cihazın toplam 5 aydınlatma noktası bulunmakta. Bunun anlamı ise, doğal ve göz yormayan bir kitap okuma deneyimini sağlıyor olması. 

Kindle Paperwhite 4 Bağlantıları ve Depolama Kapasitesi

Cihaz piyasaya iki farklı versiyon ile sürüldü: Wifi model ve Wifi – GSM destekli model. İki model arasındaki tek fark ise ağırlıkları; ilki 182, ikincisi 191 gram ağırlığında. Elbette bu iki Kindle ile de Amazon içerikleri için ücretsiz bulut depolama hizmeti sunuluyor. Amazon Kindle Paperwhite 4 özellikleri arasında, eski modele göre çok daha hafif üretilerek sadece 182 gram ağırlığında olması öne çıkıyor. Ayrıca minimum 8 gb’lik hafızası ile ortalıkta yığınlarca kitap olmadan istediğiniz kadar çok okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Kitap üretimi için harcanan kağıttan da feragat edildiği düşünüldüğünde, e-kitap okuyucular son derece çevreci cihazlar aslında. 

Ekrandaki içe basıklık da 10. Nesil Kindle’da yerini dümdüz bir yüzeye bırakmış durumda. Yansımasız yüzey tasarımı ile de cihaz, yine rahat bir okuma ortamı sağlıyor. Amazon Kindle paperwhite 4 fiyatı, güncellenmiş özellikleri düşünüldüğünde gözden çıkarılabilecek bir meblağ. Özellikle su geçirmezlik özelliği, defalarca kaza geçirip tekrar cihaz satın almaktansa, bir kere biraz daha fazla ödemeyi mantıklı kılıyor. Amazon Kindle paperwhite 4 fiyatı piyasada çok çeşitlilik gösterse de ortalama 1250 lira bandında alıcısı ile buluşuyor. Tek işlevi kitap okutmak olan bir cihaz için biraz fazla bir ücret gibi görünse de, bahsettiğimiz özellikleri ile muhtemelen bir daha e-kitap okuyucu almaya ihtiyaç duymayacaksınız.