2019'un En İyi 4 E-Kitap Okuyucusu

2021'nin En İyi 4 E-kitap Okuyucusu [Haziran 2021]

2021 yılında Alabileceğiniz En İyi 4 E-kitap Okuyucu

Siz de yüzlerce kitabı çantanızda taşımak isteyenlerdenseniz 2021'de alabileceğiniz en iyi e-kitap okuyucu ile ilgili incelememize mutlaka göz atın. Elimizden geldiğince objektif olmaya çalışacağız:)

Yıllarca e-kitap okuyucu pazarı Amazon Kindle tarafından domine edildi. Öncü olmak ve oldukça geniş bir e-kitap kütüphanesine sahip olmak tabii ki bu hakimiyetin en büyük iki gerekçesiydi. Yıllar içerisinde Sony ve Barnes&Nobles gibi bazı firmalar kendi e-kitap okuyucularını pazara sürse de Kindle için büyük bir rakip olamadılar. 2010 yılında Kanadalı Kobo firması ortaya çıkana kadar.

Bu makalemizde sizler için en iyi e-kitap okuyucuları 2021 için değerlendiriyoruz. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermek size kalmış. Bu arada e-kitap okuyucu almadan önce bilmeniz gerekenleri e-kitap okuyucular hakkında herşey sayfamızda bulabilirsiniz

En İyi E-Kitap Okuyucular (2021)

Amazon Kindle Paperwhite: Genel Kullanıma Yönelik En İyi E-Kitap Okuyucu

Amazon Kindle Paperwite 4 E-kitap Okuyucu

2018 yılında tamamen yenilenen Kindle Paperwhite dördüncü versiyonu ile e-kitap okuyucular arasındaki yerini garantiledi diyebiliriz. Depolama kapasitesi iki katına çıkarken, IPX8 su geçirmezlik özelliği ve sesli kitap entegrasyonu da eklendi. Böylece Audible veya diğer sesli e-kitapları okuyabileceksiniz. 

Orta segmente ait olsa da Amazon Kindle Paperwhite 4 kapasitesi, aydınlatmalı ekranı ve kullanışlılığı ile standart Kindle'dan daha fazlasını sunuyor. bütçenize en uygun.

Amazon Kindle Oasis: Daha Lüks, Daha Kapasiteli ve Daha Şık

Amazon Kindle Oasis E-kitap Okuyucu

Pek çok kişi tarafından şu ana kadar yapılmış en iyi e-kitap okuyucu olarak görünen Kindle Osasis kesinlikle yapılan tüm övgüleri hakediyor. 7 inç dokunmatik ekran, göz yormayan etkileyici arka aydınlatma, 32 GB'a kadar depolama alanı, sesli kitap entegrasyonu, su geçirmezlik, Bluetooth bağlantısı ve 194 gramlık hafifliği Kindle Oasis'in başlıca özellikleri. Kindle Paperwhite ve Kobo Aura One'dan fiyat olarak biraz daha üstte olsada, Oasis sahip olduğu özellikler göz önünde bulundurulduğunda gerçekten de iyi bir e-kitap okuyucu.

Batarya ömrünün Kindle Paperwhite ile neredeyse aynı olduğunu hatırlamakta fayda var.

Kobo Forma: Kobo'nun Şimdiye Kadarki En İyi E-kitap Okuyucusu

Kobo Forma E-Kitap Okuyucu

E-kitap okuyucuların pazarı Amazon tarafından domine edilse de daha önce belirttiğimiz gibi Kobo ciddi bir rakip. Kobo Forma e-kitap okuyucu da bu rekabetin en ilgi çekici ürünlerinden birisi. Tasarım olarak Kindle Oasis'e oldukça benzese de aslında farklı pek çok yönleri var. Daha geniş ekran, uyku öncesi sizi rahatsız etmeyen Comfort Light teknolojisi, ve daha fazla format desteği Kobo Forma'nın Oasis'e göre avantajlarından bazıları. Batarya ömürleri ise neredeyse aynı.

Kobo E-kitap okuyucularda OneDrive e-kitap kütüphanesi başta olmak üzere pek çok e-kitap kütüphanesine bağlanarak e-kitapları ücretsiz indirebilirsiniz.

Amazon Kindle: Bütçenize En Uygun E-Kitap Okuyucu Artık Arka Aydınlatmaya Sahip

Amazon Kindle E-Kitap Okuyucu
Amazon'un Kindle serisinin en uygun ürünü olan Amazon Kindle 2019'daki versiyonunda arka aydınlatma ile ortaya çıkarak e-kitap okuyucularını şaşırtmıştı. Başlangıç seviyesi bir üründen yıllar içerisinde hafızası artarak, dokunmatik ekran kazanarak, ve pil ömrünü uzatarak en uygun e-kitap okuyucu rolünü oynamaya devam ediyor. Eskisine kıyasla artık dışarıda da okuyabiliyor olması Kindle Paperwhite 4'e alternatif olarak düşünülebilir. Bluetooth ve sesli kitap desteğini de unutmadan geçmeyelim.

Sonuç

Listede olması gereken daha çok fazla e-kitap okuyucu olduğunun farkındayız. Ama bu makalemizi biraz kısa tutmak istedik. Sizce 2021'nin en iyi e-kitap okuyucusu hangisi? Bütçeye uygun Amazon Kindle mı? Hafızası ve bağlantıları artan Paperwhite 4 mü? Yoksa e-kitap okuyucular arasındaki popüleritesini koruyan Kindle Oasis mi?

Yeni çıkan Xiaomi MiReader ve diğer ekitap okuyucuları da inceleyeceğimiz kapsamlı bir en iyi e kitap okuyucular yazımızı çok yakında yayınlayacağız.

 

 

Comments